Bize Ulaşın

GÜNDER
Uluslararası
Güneş Enerjisi Topluluğu
Türkiye Bölümü
+90 (312) 418 18 87

Mesaj Gönder

İletişim Bilgileri:

Mesaj:

Mesajınız başarıyla gönderilmiştir. İlginiz için teşekkür ederiz. Kapatın.

Solar Sprint '18 Katılımcı Başvuru Kaydı

İletişim Bilgileri

Öğrenim Durumu:

Proje Hakkında

Başvurunuz başarıyla alınmıştır. Size en yakın zamanda ulaşacağız. Kapatın.

Solar Sprint '18

Bilgi Notu

3-11 Mart 2018 tarihleri arasında, OSTİM'de güneş enerjisi alanında üretim süreçlerine yenilikçi yaklaşımlar katabilmek adına SOLAR SPRINT etkinliği düzenlenecektir. Sektör paydaşlarından oluşan danışma kurulu toplantısı sonucunda SOLAR SPRINT’18 konusu “Güneş Enerjisinde Döngüsel Ekonomi: Panel Üretiminde Atıkların Değerlendirilmesi” olarak belirlenmiştir.

Sprint yenilikçi girişim kararları alınırken; olası riskler için yol haritası oluşturulması, tasarlama, prototipleme ve prototiplerin gerçek hayatta son kullanıcılarla test edilme aşamalarını kapsayan açık inovasyonun gerçekleştirildiği platformdur. Katılımcılar, düzenleme komitesi tarafından belirlenen spesifik sorun alanlarına yönelik, somut ürün üretimi ya da hizmet geliştirme yoluyla çözüm geliştirmek için ekipler halinde, mentörlerin yönlendirmesiyle çalışırlar ve çalışmalarının sonuçlarını yatırımcılara sunma şansını yakalarlar.

Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu – Türkiye Bölümü (GÜNDER), OSTİM Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Kümelenmesi (ENERJİK) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ortaklığında planlanan “Solar Sprint” ile Türkiye’nin yüksek potansiyele sahip olduğu güneş enerjisi alanında sorun tespitinden, bu sorunlara yönelik test edilebilir çözümlerin üretilmesine yönelik yenilikçi fikirlerin ortaya konulması amaçlanmaktadır.

Mart 2018’de gerçekleştirilecek olan ilk “Solar Sprint” (Solar Sprint’18) için çağrı konusu “Güneş Enerjisinde Döngüsel Ekonomi: Panel Üretiminde Atıkların Değerlendirilmesi” olarak belirlenmiştir. Sprint’in yapılacağı 1 haftalık süre (3-11 Mart 2018) boyunca katılımcıların söz konusu başlık altında tespit edecekleri sorunlara yönelik çözümler (ürün ya da hizmet) geliştirmeleri beklenmektedir. Tasarım aşamasında GÜNDER, OSTİM-ENERJİK ve TEPAV tarafından mentör desteği sağlanacak; geliştirilen prototiplerin son kullanıcılar (panel üreticileri) ile test edilmesi yoluyla, çözümlerin kullanılabilir olması sağlanacaktır.

Süreç sonunda geliştirilen ürün ve hizmetler sektör uzmanları, yatırımcılar ve mentörler tarafından değerlendirilerek ilk 3’e kalan ekipler ürünlerini 5-7 Nisan 2018 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Solarex İstanbul ve 20-22 Haziran 2018 tarihlerinde Münih’te gerçekleştirilecek olan Intersolar Europe fuarlarında yerli ve yabancı yatırımcılara sunuş fırsatı ile ödüllendirileceklerdir.

SOLAR SPRINT'18

GÜNDER
Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu Türkiye Bölümü

Bestekar S. No:15/12 Kavaklıdere / Ankara, 06680

İletişim Bilgileri

E-posta adresi:
info@solarsprint.org

+90 (312) 418 18 87

Çalışma Saatleri - 09:00 - 16:00